Odpady

Odpady

Obowiązujące w Polsce przepisy nakładają na „wytwórcę odpadów” odpowiedzialność za gospodarowanie wytwarzanymi przez niego odpadami. Wytwórca odpadów to podmiot, który prowadzi działalność lub obsługuje instalację. Lion oferuje kompleksowe wsparcie podmiotom zobowiązanym do zaangażowania w działania z zakresu gospodarki odpadami.

Lion przygotuje dokumentację i będzie nadzorować niezbędne etapy w celu uzyskania wymaganych decyzji w zakresie odpadów dla Twojego zakładu. Wspieramy naszych klientów we właściwej identyfikacji i weryfikacji procedur wytwarzania odpadów. Nasza specjalistyczna wiedza zapewni usprawnienie procesu gospodarowania odpadami w twoim zakładzie lub prowadzonych działaniach.

Nasz zespół doświadczonych ekspertów przeprowadzi Cię przez proces rejestracji i aktualizacji danych w polskiej Bazie danych o odpadach (BDO). W razie potrzeby pomożemy zidentyfikować procesy wytwarzania odpadów w Twoim zakładzie wraz z możliwościami zmniejszenia ich ilości, w celu właściwej rejestracji Twoich działań w BDO.

Przy zakupie lub przejęciu nieruchomości Lion może zidentyfikować odpady, wskazać zobowiązania środowiskowe i oszacować koszty właściwego usuwania, unieszkodliwiania lub gospodarowania takimi odpadami, wszystko zgodnie z wymogami regulacyjnymi.

Oferowane przez nas usługi obejmują:

  • rejestrację lub aktualizację danych wymaganych w polskiej Bazie danych o odpadach (BDO),
  • uzyskanie pozwolenia zintegrowanego (m.in. w zakresie gospodarki odpadami),
  • zapewnienie pozwolenia na wytwarzanie odpadów,
  • uzyskanie zezwolenia na zbieranie odpadów,
  • otrzymanie zezwolenia na przetwarzanie odpadów,
  • przygotowanie operatu przeciwpożarowego,
  • określenie wymagań i szacunkowych kosztów zbierania, usuwania i unieszkodliwiania odpadów zgodnie z przepisami polskiego prawa.

 

Kontakt


Lion Environmental Sp. z o.o.
ul. Ratuszowa 11
03-450 Warszawa

Tel: +48 881 331 080
Tel: +48 510 141 063
NIP: 1133011227
Regon: 385612236